Skip to main content
Porady

Oława – idealne miejsce do życia

By 11 kwietnia 20192 lutego, 2024No Comments
oława

Oława to coraz popularniejsze miejsce w kontekście stolicy Dolnego Śląska. 20 minut jazdy samochodem do centrum Wrocławia i tylko 8 km do autostrady A4 – takie położenie powoduje, że Oława to idealne miejsce do zamieszkania dla osób z tego regionu. Na czym polega fenomen właśnie tej lokalizacji?

Oława funkcjonuje już w ramach rozrastającej się dynamicznie aglomeracji wrocławskiej. Ponad 32-tysięczne miasto – dane z 2016 r. – staje się ciekawą lokalizacją dla osób, które oczekują aktywnego życia Wrocławia, ale i ciszy i spokoju charakterystycznego dla mniejszych miejscowości. To połączenie sprawia, że Oława przyciąga uwagę – również dzięki nowym inwestycjom w nieruchomości.

Położenie i historia

Niewątpliwym atutem miasta jest doskonałę położenie na szlaku komunikacyjnym w trójkącie Szczecin – Wrocław – Kraków. Oława łączy transport drogowy, kolejowy a także rzecznym. To możliwe dzięki przepływającą przez nią rzekę Odrę. Popularności sprzyja też bliskość Niemiec i Czech.

Zabytki na wyciągnięcie ręki

Oława to dynamicznie rozwijające się miasto, ale i ogrom historii. Ma interesująca, blisko 800-letnią historię; wyróżnia się architekturą średniowieczną i późniejszą. Zabytki sprawiają, że miasto utrzymuje klimat przeszłości mimo wyjątkowej dynamiki rozwoju i kolejnych osiedli zawierających zarówno domy jednorodzinne jak i budynki wielomieszkaniowe. Na korzyść Oławy przemawia również spore zestawienie atrakcji miejskich. W 2012 roku do użytku oddany został kompleks basenów miejskich „Termy Jakuba” – to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w naszym regionie, z licznymi atrakcjami, zapleczem sportowo-rehabilitacyjnym i gastronomicznym.

W te założenia wpisują się nowe domy i mieszkania w Oławie stawiane przez BMM Deweloper – nowoczesne osiedla ciekawie komponujące się z niebanalnym otoczeniem miasta.