Skip to main content
Porady

Zakup mieszkania – na co zwrócić uwagę?

By 17 kwietnia 20192 lutego, 2024No Comments
Planujesz zakup mieszkania od dewelopera lub z rynku wtórnego? Zobacz, jak to zrobić krok po kroku i na co zwrócić szczególną uwagę.

Kupno mieszkania lub domu jest szczególnie poważną decyzją. Nie ma tu miejsca na pośpiech, emocjonalne wybory czy brak uwagi co do detali. Szeroka oferta domów i mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym sprawia, że klienci mają spory wybór. Na co zwrócić uwagę kupując nieruchomość?

Dobry wybór nieruchomości

Poprzedzić go musi oczywiście dogłębne i precyzyjne oszacowanie możliwości finansowych. Należy zastanowić się, jaki będzie sposób finansowania inwestycji. Ze środków np. pochodzących ze sprzedaży innego mieszkania lub domu, a może z kredytu? Niezależnie od wybranej opcji, wybór nieruchomości to szczególnie wymagający etap aktywności na rynku. Popularne lokalizacje – do takich możemy zaliczyć np. Dolny Śląsk – to zarówno spora liczba ofert jak i chętnych na zakup lub sprzedaż domu czy mieszkania. Warto zastanowić się przede wszystkim, gdzie w wybranej lokalizacji obecnie budowane są nowoczesne duże i małe osiedla mieszkaniowe. Pomoże w tym internet czy targi mieszkaniowe. Informacje przenoszą się również oczywiście pocztą pantoflową – stawiane przez nas domy w Oławie przy Słowiczej, Kruczej czy Oleśnickiej budzą w okolicy niemałe zainteresowanie.

Gdy już rynek jest rozpoznany, czas na sprawdzenie nie tylko warunków infrastrukturalnych – od ulic dojazdowych po przyłącza – ale też to, jaka jest historia wybranego dewelopera.

Kwestia wykończenia

Wstępny wybór dokonany? Czas na bardziej szczegółowy. Wybierając nieruchomości w bliskiej nam Oławie, całym Dolnym Śląsku czy innej lokalizacji należy sprawdzić szczegółowe warunki. Marketing, promocje, wizualizacje – to oczywiście jedna ze sfer sprzedaży. Niemniej, w budownictwie ważny jest też precyzyjnie określony konkret. Wiemy, jak ważne dla klienta jest poczucie stabilizacji, dobrej inwestycji i korzystnego ulokowania pieniędzy w nieruchomości. Stąd nasze inwestycje w Oławie to budynki, które można zobaczyć na własne oczy – nie ograniczając się wyłącznie do wizualizacji.

Kupując nowy dom – zarówno duży jak i niewielki, poniżej 100 m2 powierzchni całkowitej – warto od początku myśleć pod kątem wyposażenia nieruchomości. Firmy stawiające wysokiej jakości nowe budynki często oferują w standardzie określone usługi. Można również liczyć na atrakcyjne rabaty i promocje na inne typy wsparcia: np. przygotowanie ogródka czy dostosowanie łazienki do konkretnych założeń inwestora. W efekcie zakup mieszkania będzie powiązany już z odbiorem dokładnie takiej nieruchomości jakiej oczekujesz.